Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Карла Маркса, 47. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-58. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua Прапор Шепетівського району

Головна сторінка
Інформаційна довідка про район
Структура та керівництво
Вакансії
Розпорядження РДА
Нормативно-правові акти занесені до державного реєстру
Правоохоронна діяльність
Економіка
Агропромисловий комплекс
Сім'я, молодь, спорт
Охорона здоров'я
Освіта
Культура
Голодомор 1932-1933рр.
Доступ до публічної інформації
Плани роботи
Проекти рішень чергової сесії Шепетівської районної ради
Перейти на сайт Президента України
Перейти на сайт Верховної Ради України
Перейти на сайт КМУ
Перейти на сайт ВСУ
Інші державні ресурси
Сайт Хмельницької обласної державної адміністрації
Сайт Хмельницької обласної ради
Урядова телефонна

НОВИНИ

Олександр Хоронжук взяв участь у спільному засіданні колегії Департаменту соціального захисту населення та Головного управління Міністерства доходів та зборів України в області

Заробітна плата - одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, підприємців та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення.
Як відомо, одним із джерел наповнення місцевого бюджету є податок з доходів фізичних осіб. Тому питання легалізації заробітної плати має велику актуальність, адже від розміру отриманої заробітної плати залежить як рівень соціального захисту людини, так і розвиток міста, області, країни в цілому.
Це та інші важливі питання піднімалися сьогодні під час спільного засідання колегії Департаменту соціального захисту населення та Головного управління Міністерства доходів та зборів України в області за участю першого заступника голови облдержадміністрації Вадима Гаврішка.
Виплата заробітної плати у «конвертах» - це спосіб ухилення від сплати податку. Для держави це - недоотримання податків, а для працівника - в подальшому низький рівень пенсії. У цій ситуації винні як роботодавець, так і працівник, який погоджується отримувати заробітну плату таким чином.
Вадим Гаврішко зазначив, що Президент України Віктор Янукович наполягає на ліквідації боргів по оплаті праці до початку 2014 року, тому усім структурам необхідно об’єднати зусилля задля виконання цього завдання.
Директор Департаменту соціального захисту населення Світлана Лукомська наголосила, що наповнення бюджету і забезпечення гідного рівня заробітної плати є на сьогодні актуальними завданнями, над якими потрібно працювати. Бюджет області складає 2,7 млрд. грн., з них 1,4 млрд. грн. проходить як субвенція з державного бюджету на соціальні потреби. Це складає близько 40 % обласного бюджету.
Вадим Дмитрович, підводячи підсумки, акцентував увагу на покращенні окремих рейтингових показників роботи за 9 місяців цього року. Зокрема, середньомісячна заробітна плата штатних працівників збільшилася на 9,0% у порівнянні з відповідним періодом 2012 року. За темпами її зростання область посіла 9 місце по Україні. Поряд з цим посадовець вказав на недостатність проведення аналітичної роботи у вересні місяці в Білогірському та Полонському районах та місті Кам’янці-Подільському, де найнижчий рівень заробітної плати.
Серйозною проблемою залишається питання виведення з «тіні» заробітної плати та зайнятості населення. Недостатньою залишається проведена робота щодо легалізації трудових відносин у місті Славута та Старокостянтинівському районі.
За словами першого заступника голови ОДА, головам адміністрацій аби подолати виплату зарплати у «конвертах» необхідно забезпечити належний діалог між владою та бізнесом. Поряд з цим забезпечити аналіз діяльності суб'єктів господарювання, які виплачують заробітну плату працівникам у розмірах менше встановленого законодавством та вжити належних заходів. Ще одним дієвим механізмом має стати проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи з роботодавцями та населенням щодо неприпустимості використання робочої сили з порушенням трудового законодавства.