Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Карла Маркса, 47. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-58. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua Прапор Шепетівського району

Головна сторінка
Інформаційна довідка про район
Структура та керівництво
Вакансії
Розпорядження РДА
Нормативно-правові акти занесені до державного реєстру
Правоохоронна діяльність
Економіка
Агропромисловий комплекс
Сім'я, молодь, спорт
Охорона здоров'я
Освіта
Культура
Голодомор 1932-1933рр.
Доступ до публічної інформації
Плани роботи
Проекти рішень чергової сесії Шепетівської районної ради
Перейти на сайт Президента України
Перейти на сайт Верховної Ради України
Перейти на сайт КМУ
Перейти на сайт ВСУ
Інші державні ресурси
Сайт Хмельницької обласної державної адміністрації
Сайт Хмельницької обласної ради
Урядова телефонна

НОВИНИ

Хлібороби Шепетівщини відзначили своє професійне свято

14 листопада 2013 року, в клубі залізничників міста Шепетівки, відбулись районні урочисті заходи та святковий концерт з нагоди відзначення Дня працівників сільського господарства.
У заходах взяли участь заступник голови – керівник апарату Хмельницької обласної державної адміністрації Лілія Бернадська, голова Шепетівської районної державної адміністрації Іван Адамець, голова районної ради Микола Ковальчук, керівники та працівники агроформувань району, селищний, сільські голови.
З вітальним словом до представників галузі звернулась заступник голови – керівник апарату Хмельницької обласної державної адміністрації Лілія Бернадська, яка привітала від імені голови обласної державної адміністрації Василя Ядухи та від себе особисто аграріїв шепетівщини із професійним святом. Вона відзначила, що саме сільське господарство – найбільш важлива і прибуткова сфера діяльності в регіоні і агроформування області намолотили у цьому році понад 3 млн. тонн зерна.
Лілія Бернадська також відзначила здобутки Шепетівщини у сільськогосподарському виробництві, адже у загальнообласному рейтингу район зайняв перше місце у своїй підгрупі. Вона вручила передовикам сільського господарства почесні грамоти та подарунки Міністерства аграрної політики та продовольства України, Хмельницької обласної державної адміністрації та обласної ради.
В свою чергу, голова адміністрації Іван Адамець зупинився на здобутках галузі, основних завданнях та напрямках подальшого розвитку сільського господарства району. Так, він відмітив, що в районі впродовж останніх років спостерігається чітка тенденція нарощування виробництва валової продукції сільського господарства. Новітні технології у поєднанні з багатим досвідом хліборобів дають поштовх розвитку рослинництва. Успішно розвивається тваринництво, зростає поголів’я ВРХ.
На завершення Іван Адамець побажав працівникам сільського господарства краю міцного здоров’я, щастя, щедрої ниви, радості й достатку в кожній оселі та нагородив почесними грамотами районної державної адміністрації та районної ради.

ДОВІДКОВО
Ось уже третій рік поспіль Шепетівський район займає перше місце в обласному рейтингу у своїй підгрупі.
2013 рік приніс значні позитивні зрушення у розвитку рослинництва та тваринництва району. Валове виробництво сільськогосподарської продукції зросло в порівнянні із попереднім роком на 5 відсотків.
Провідною галуззю в районі залишається рослинництво.
Значну увагу аграрії району приділяють вирощуванню зернових культур, зокрема кукурудзи. В 2013 році в структурі посівних площ зернові займають – 47%. або 22765 га, а кукурудза -24% або 11608га. Це дає можливість значно покращити валовий збір зернових культур , який на даний час становить 112,7 тис. тонн при урожайності 63,2 ц/га. Прогресивні технології вирощування кукурудза на зерно дають можливість досягти урожайності - 95 ц/га, що є найкращим показником в області.
Це свідчить, що аграрії Шепетівщини зі всією відповідальністю відносяться до вирощування хліба .
Найкраще спрацювали по вирощуванні зернових культур :
- ТОВ „Лотівка Еліт” площа зернових без кукурудзи 3980 га урожайність 51.7ц/га, а з кукурудзою 89.3 ц/га керівник Кляп Іван Іванович, головний агроном Антонюк Філімон Петрович, головний агроном по вирощуванні кукурудзи Юзьков Олег Петрович;
- Зразком високоефективної роботи може послужити діяльність таких фермерів як Поліщук Валентини Марківни ФГ „Агро – інвест-проект - 2005„ с. Велика Шкарівка – де урожайність зернових становить – 45.9 ц / га;
- Воронюк Катерини Миколаївни СФГ „Левада” с. Чотирбоки, урожайність – 35,5 ц / га;
- Парфернюка Володимира Миколайовича ФГ„Марія” с. В.Решнівка, урожайність зернових – 44.5 ц / га , та інші .
Провідною культурою була і залишається озима пшениця якої в цьому році було зібрано 28,1 тис тонн на площі 6,0 тис га при урожайності 46,6 ц/га. Найкращих показників досягнули такі господарства:
- ТОВ «Лотівка Еліт», намолочено 16,2 тис. тонн при урожайності 69,5 ц/га;
- ФГ «Марія», намолочено 0,2 тис. тонн при урожайності 35,0 ц/га;
- ФГ «Агроінвестпроект», намолочено 0,9 тис. тонн при урожайності урожайність 44,6 ц/га;
Непоганих показників досягнуто по завершенню збору і інших ранніх зернових: Озиме жито - зібрано 0,4 тис тонн з площі 0,2 тис. га при урожайності 31,7 ц/га; Пшениці ярої зібрано 1,8 тис. тонн з площі 0,5 тис га при урожайності 37ц/га; Ячменю ярого зібрано 6,2 тис тонн з площі 2 тис га при урожайності 31,0 ц/га; Гороху зібрано 2,5 тис тонн з площі 1,1 тис га при урожайності 22 ц/га; Овесу зібрано 0,9 тис тонн з площі 0,4 тис га при урожайності 28 ц/га
Особливу увагу сільськогосподарські товаровиробники Шепетівщини приділяють вирощуванню технічних культур.
Так, ріпак в районі був зібраний на площі 1300 га при врожайності 21 ц/ га. Найкращих здобутків по вирощуванні озимого ріпаку досягнуто в таких господарствах як: ФГ «Агроінвестпроект» де урожайність даної культури становила 38,6 ц/га, та ФГ «Марія» де урожайність становить 39 ц/га.
В районі уже завершується збирання такої важливої технічної культури як соя. Дана культура зібрана на площі 12120 га, намолочено 33652 тонн при урожайності 27.8 ц/га. Лідерами по вирощуванню даної культури є ТОВ „Лотівка Еліт„ де валовий збір становить 29,5 тис. тонн при урожайності 29.5 ц / га.
За підсумками 10 місяців 2013 року район зайняв перше місце в області по урожайності зернових та технічних культур.
Коли говорити про перспективи роботи підприємств АПК на наступний рік, то слід відмітити, що вже багато зроблено. Так, товаровиробниками району посіяно 769 га озимого ріпаку; озимих зернових посіяно 8510 га. Зокрема:
- Озимої пшениці 7574 га
- Озимого жита 63 га
- Озимого ячменю 626 га
- Озимі на зелений корм 247 га.
Дані посіви знаходяться у доброму стані.
Виорано на зяб уже 20,1 тис. га . в т. ч . глибокої 4,5 тис га.
На сьогодні, аграрії мають можливість працювати на сучасній техніці, що полегшує умови праці. З початку року агроформуваннями району придбано 37 одиниць сільськогосподарської техніки на суму 30,1 млн. грн.( в т. ч іноземного виробництва 22 одиниці на суму 27,5 млн. грн.). Все це дало змогу організовано і своєчасно в стислі строки проводити комплекс сільськогосподарських робіт.
Доброго слова за свою роботу заслуговують працівники ТОВ «Серединецьке» (керівник Філюк Сергій Анатолійович), де найкращі показники по обробітку грунту та виробітку на один еталонний трактор.
Стратегічною галуззю, яка підтримує виробничу діяльність господарств у продовж всього року є Тваринництво.
За підсумками роботи галузі також намітились певні позитивні моменти по збільшенню виробництва продукції тваринництва та стабілізації поголів’я с/г тварин. Так, за 10 місяців поточного року господарствами району вироблено 5240 тонн молока, що на 357 тонн більше проти відповідного періоду минулого року. Середній надій на корову збільшився на 113 кг., і становить 3964 кг.
Збільшення виробництва молока відбулось у всіх господарствах, які займаються молочним скотарством. Зокрема в ТОВ „Подільський господар„ вироблено 4888 тонн молока , що більше проти минулого року на 304 тонни, середній надій на корову – 4087 кг. Непоганих результатів по району досягнуто у виробництві усіх видів м’яса. За звітній період вироблено 779 тонн, середньодобовий приріст по району складає 575 грам. Станом на 1 листопада 2013 року поголів’я ВРХ складає 6462 голови, що більше проти минулого року на 1231 голову, в тому числі корів – 1362 голови , що також більше до минулого року на 60 голів.
Поголів’я свиней складає 767 голів, збільшення на 114 %. Овець налічується в районі 328 голів, що також більше проти минулого року на 14 голів. По району отримано 1615 голів приплоду телят, + 448 голів до минулого року, 626 голів приплоду поросят та 45 голів ягнят.
Таким чином в районі склались всі передумови для подальшого нарощування поголів’я сільськогосподарських тварин та збільшення виробництва тваринницької продукції.