Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Карла Маркса, 47. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-58. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua Прапор Шепетівського району

Головна сторінка
Інформаційна довідка про район
Структура та керівництво
Вакансії
Розпорядження РДА
Нормативно-правові акти занесені до державного реєстру
Правоохоронна діяльність
Економіка
Агропромисловий комплекс
Сім'я, молодь, спорт
Охорона здоров'я
Освіта
Культура
Голодомор 1932-1933рр.
Доступ до публічної інформації
Плани роботи
Проекти рішень чергової сесії Шепетівської районної ради
Перейти на сайт Президента України
Перейти на сайт Верховної Ради України
Перейти на сайт КМУ
Перейти на сайт ВСУ
Інші державні ресурси
Сайт Хмельницької обласної державної адміністрації
Сайт Хмельницької обласної ради
Урядова телефонна

НОВИНИ

Об’єднання зусиль заради гідного майбутнього кожного жителя краю

65 років минуло з того часу, коли на теренах області запрацювало об’єднання профспілок. Під час чергового засідання Ради Федерації професійних спілок України в області, участь у якому взяли голова облдержадміністрації Василь Ядуха, голова ФПУ Юрій Кулик, обговорили актуальні питання співпраці влади і Федерації профспілок в частині вирішення найбільш чутливих для людей праці питань соціально-економічного захисту.
«Вже кілька років поспіль наша держава працює на внутрішніх резервах без зовнішніх фінансових запозичень. У непростий час, пропри фінансові труднощі, Президент України Віктор Янукович віднаходить можливості, аби усі категорії людей, які потребують соціального захисту, відчували, що держава турбується про них», - підкреслив Василь Ядуха у своєму виступі. Він подякував представникам профспілок за те, що займають державницьку позицію і працюють разом з владою над вирішенням актуальних питань.
Василь Ядуха висловив переконання, що кожна людина має право на гідне життя, відтак, одне з головних питань, над яким влада області працює спільно з Федерацією профспілок області та правоохоронними органами – погашення боргів із заробітної плати. «Таке ганебне явище, як заборгованість із заробітної плати, потрібно викорінити. За три роки погашено 26 мільйонів гривень боргів. Це надзвичайно позитивна динаміка. За темпами погашення Хмельниччина посідає третю сходинку серед регіонів України», - сказав він.
Наступне питання – підвищення рівня заробітної плати. «Станом на 2010 рік середньомісячна зарплата штатного працівника в області складала 1785 гривень, на 1 жовтня 2013 року в середньому – 2700 гривень, тобто рівень зростання складає 45%», - підкреслив очільник краю. У своєму виступі він розділив позицію голови ФПУ Юрія Кулика і голови Федерації профспілок області Геннадія Харьковського стосовно необхідності легалізації бізнесу та трудових відносин: «Я не приховую, що близько 50% бізнесу працює в тіні. Це великі недорахування в бюджет, до пенсійного фонду тощо. За 9 місяців поточного року легалізовано 801 трудовий договір з бізнесом області, більше 1016 осіб виведено з тіні. Я завжди наголошую під час колегій, якщо ви реальні патріоти, то мають бути конкретні справи, а не порожні обіцянки. Давайте будемо об’єднуватися і боротися за Хмельниччину і наших людей».
Окреме питання, на якому зупинився голова адміністрації – створення нових робочих місць. За його словами, за показником співвідношення кількості створених та ліквідованих робочих місць область займає в нашій державі шосту позицію, ще кілька років тому було 24 місце серед 27 регіонів.
«Сьогодні в рази збільшено соціальну допомогу по деяких позиціях. Посудіть самі, у цьому році бюджет нашої області складає 2,7 мільярда гривень, у цій сумі 1,2 мільярда – соціальні виплати. Складається враження, що більшість людей відвикли працювати. Ми створили суспільство споживання. В області проживає більше 1 мільйона 340 тисяч людей, в економіці, на бюджети, аби забезпечити гідне життя громадян працює 26 %, а більше 70% очікують доки ці 26% зароблять», - зауважив голова адміністрації. Окремо він зупинився на питанні пенсійних виплат, своєчасності соціальних виплат.
На завершення голова адміністрації подякував представникам Федерації профспілок за соціальний діалог з органами місцевої влади і роботодавцями, що дозволяє віднаходити шляхи вирішення проблемних питань. « Зроблено багато, проте ще більше потрібно зробити. Тож, об’єднаймо зусилля заради кращого завтра», - сказав Василь Ядуха. Кращим представникам Федерації профспілок області він вручив Почесні грамоти обласної державної адміністрації.