Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Карла Маркса, 47. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-58. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua Прапор Шепетівського району

Головна сторінка
Інформаційна довідка про район
Структура та керівництво
Вакансії
Розпорядження РДА
Нормативно-правові акти занесені до державного реєстру
Правоохоронна діяльність
Економіка
Агропромисловий комплекс
Сім'я, молодь, спорт
Охорона здоров'я
Освіта
Культура
Голодомор 1932-1933рр.
Доступ до публічної інформації
Плани роботи
Проекти рішень чергової сесії Шепетівської районної ради
Перейти на сайт Президента України
Перейти на сайт Верховної Ради України
Перейти на сайт КМУ
Перейти на сайт ВСУ
Інші державні ресурси
Сайт Хмельницької обласної державної адміністрації
Сайт Хмельницької обласної ради
Урядова телефонна

НОВИНИ

Уряд не допустить необґрунтованого зростання цін на сільгосппродукцію, - Сергій Арбузов

Уряд не допустить необґрунтованого зростання цін на сільськогосподарську продукцію. Про це заявив Перший віце-прем'єр-міністр України Сергій Арбузов під час засідання Кабінету Міністрів, яке пройшло під його головуванням.
«Важливо, щоб високий урожай відчув кожен українець - або в магазині, або на ярмарку. Тому Уряд буде відслідковувати ціни на сільгосппродукцію. Ми не допустимо їх необґрунтованого зростання. За останній рік (а саме з травня минулого року) середні ціни реалізації сільськогосподарської продукції знизилися на 3%», - зазначив Сергій Арбузов.
Він звернув увагу на те, що Україна має потенціал для подальшого нарощування врожайності зернових культур. Перш за все, за рахунок підвищення якості посівного матеріалу і широкого застосування передових агротехнологій.
Так, вітчизняні аграрії вже зібрали 85% ранніх зернових, а це майже 27 млн. тонн. Примітно, що врожайність зернових цього року на 4,8 центнера з гектара вища, ніж минулого року. Зараз вона становить 29,5 центнера з гектара. Найвища врожайність ранніх зернових - у Черкаській, Київській, Хмельницькій та Вінницькій областях.
«Враховуючи завершення жнив, актуалізується питання ціни на зібране аграріями зерно. Важливим у цьому сенсі є механізм введення мінімальних цін на зерно, на що недавно звернув увагу Президент України Віктор Янукович», - зазначив Перший віце-прем'єр.
Сергій Арбузов додав, що в цілому на ринку зерна сьогодні спостерігаються позитивні показники. Зокрема, внутрішні ціни на ранні зернові стабільні і мають тенденцію до зростання; протягом останніх 10 днів відбулося зростання цін на продовольчу пшеницю - на 50 грн. за тонну, на ячмінь - на 20 грн.; трейдери в портах купують пшеницю 3-го класу за 1700-1730 грн. за тонну, ячмінь - по 1780-1820 грн. До того ж, з початку липня цього року обсяги експорту зерна вже склали близько 870 тис. тонн.
«Міністру аграрної політики доручаю тримати на особистому контролі питання зберігання і збуту аграріями зерна. Розгляньте доцільність продовження практики зняття надлишкової пропозиції внутрішнього ринку зерна. Проконтролюйте обґрунтованість вартості послуг у ланцюгу постачання зерна на експорт. Звіт про результати проведеної по цих напрямках роботи та вжитим заходам очікуємо на наступному засіданні Кабінету міністрів», - доручив Сергій Арбузов.
Також він звернув увагу на необхідність відкриття нових ринків збуту для сільськогосподарської продукції, зокрема, в країнах Сходу.