Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Карла Маркса, 47. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-58. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua Прапор Шепетівського району

Головна сторінка
Інформаційна довідка про район
Структура та керівництво
Вакансії
Розпорядження РДА
Нормативно-правові акти занесені до державного реєстру
Правоохоронна діяльність
Економіка
Агропромисловий комплекс
Сім'я, молодь, спорт
Охорона здоров'я
Освіта
Культура
Голодомор 1932-1933рр.
Доступ до публічної інформації
Плани роботи
Проекти рішень чергової сесії Шепетівської районної ради
Перейти на сайт Президента України
Перейти на сайт Верховної Ради України
Перейти на сайт КМУ
Перейти на сайт ВСУ
Інші державні ресурси
Сайт Хмельницької обласної державної адміністрації
Сайт Хмельницької обласної ради
Урядова телефонна

НОВИНИ

Пріоритет спрямовується на розвиток регіонів

Сьогодні в сесійному залі обласної ради відбулося засідання правління Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад. У ньому взяли участь представники сільських общин та місцевого самоврядування різних регіонів України. В тому числі і заступник голови обласної державної адміністрації Л.Гураль.
Ключовим пунктом в ході засідання стало обговорення Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Неабияка увага до цього питання спричинена тим, що місцеве самоврядування наразі в нашій державі не має достатньої самостійності в своїй діяльності. В силу цього та через відсутність необхідних ресурсів дана система влади на місцях не спроможна цілком задовольнити потреби суспільства. Щодо конкретно сільських громад, то на сьогоднішній день, абсолютна більшість їх є дотаційними. Голова Всеукраїнської асоціації сільських та селищних громад Микола Фурсенко зазначив: «В сучасних умовах реформування місцевого самоврядування повинно здійснюватись на засадах децентралізації, деконцентрації владних повноважень, що вимагає зважених кроків щодо законодавчого вирішення нагальних проблем місцевого та регіонального розвитку».
Ініційоване Президентом України та Кабінетом Міністрів здійснення перетворень направлене на формування активної особистості, активної громади. В центрі цих перетворень стоїть людина з її потребами. Окрему зацікавленість у присутніх викликала озвучена Концепція загальнодержавної програми сталого сільського розвитку України на період до 2025 року. В ході дискусії члени засідання перейшли до обговорення проекту Закону України «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», котрий наразі є особливо актуальним та перебуває у фокусі уваги суспільства.
Як зазначив Леонід Гураль, з наступного року за твердженням Президента в проекті бюджету буде закладено як мінімум 55% державних коштів задля розвитку регіонів. За його словами, делегування повноважень є цілком логічним, адже місцева влада краще орієнтується в ситуації на місцях, знає потреби кожного міста та району.