Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Карла Маркса, 47. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-58. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua Прапор Шепетівського району

Головна сторінка
Інформаційна довідка про район
Структура та керівництво
Вакансії
Розпорядження РДА
Нормативно-правові акти занесені до державного реєстру
Правоохоронна діяльність
Економіка
Агропромисловий комплекс
Сім'я, молодь, спорт
Охорона здоров'я
Освіта
Культура
Голодомор 1932-1933рр.
Доступ до публічної інформації
Плани роботи
Проекти рішень чергової сесії Шепетівської районної ради
Перейти на сайт Президента України
Перейти на сайт Верховної Ради України
Перейти на сайт КМУ
Перейти на сайт ВСУ
Інші державні ресурси
Сайт Хмельницької обласної державної адміністрації
Сайт Хмельницької обласної ради
Урядова телефонна

НОВИНИ

Розвиток енергозбереження та енергоефективності – вагомі чинники продуктивного господарювання в області

Прихід команди Віктора Януковича до управління державою ознаменував новий етап в енергетичній політиці – Україна зробила якісний ривок, приступивши до розвитку альтернативних джерел отримання енергії. З одного боку ми почали скорочувати споживання газу, щоб отримати незалежність від російського газу. З іншого - країна почала освоювати новий сегмент ринку, який дозволяє замістити частину традиційних енергоносіїв і підвищує рівень екологічної безпеки країни.
Розвиток енергозбереження та енергоефективності як вагомих чинників продуктивного господарювання в області розглянуто під час розширеного засідання регіонального комітету з економічних реформ при облдержадміністрації, яке відбулося під головуванням Василя Ядухи.
«Актуальність цієї тематики підтверджується тим, що висока енергоємність обмежує конкурентоспроможність національного виробництва, лягаючи важким тягарем на економіку, тим більше в умовах її зовнішньої енергетичної залежності», - зауважив головуючий очільник краю, голова регіонального комітету з економічних реформ Василь Ядуха. Він наголосив, що ми не можемо стояти осторонь, адже одним з найбільш ефективних і масштабних напрямів енергозбереження є галузеве енергозбереження за такими основними напрямами, як впровадження нових енергозберігаючих технологій і обладнання; удосконалення існуючих технологій і обладнання; скорочення витрат енергоносіїв. Хмельниччина має значний виробничий та сировинний потенціал.
У 2012 році з обласного бюджету на заходи з енергозбереження виділено понад 4 мільйона гривень. Завдяки проведеній роботі, за минулий рік в бюджетній сфері у порівнянні з попереднім роком скорочено споживання природного газу майже на 700 тисяч кубометрів, або на 4%. Загальна економія бюджетних коштів склала близько 15 мільйонів гривень. «Ми пересвідчуємося у тому, що цю роботу потрібно прискорити», - наголосив Василь Ядуха.
У комунальній теплоенергетиці проведено ряд енергозберігаючих заходів. Хмельниччина сьогодні має великий досвід і є однією з кращих в Україні по втіленню в життя когенераційних установок. На сьогодні їх кількість досягла 17 одиниць, економічний ефект – майже 13 мільйонів гривень в рік.
Все більше закладів соціальної сфери відмовляються від використання газу, встановлюють котли, що працюють на твердому паливі. Всього працюють 48 твердопаливних котлів , що дозволяє щорічно замінити до 12 мільйонів кубометрів природного газу та заощаджувати близько 6 мільйонів гривень.
У 2013 році на енергозберігаючі заходи в закладах освіти та медицини з обласного бюджету буде спрямовано понад 24 мільйона гривень. Ці кошти закладені в обласному бюджеті, розробляється ряд проектів. «Ми всі разом маємо працювати над новими технологіями, впроваджувати їх в життя, аби вивільняти кошти і спрямовувати їх на розвиток відповідних бюджетних закладів», - зауважив Василь Ядуха.
«Стрімкий приріст генеруючих потужностей, що використовують енергію вітру, сонця і води малих річок, обумовлений роботою влади щодо стимулювання підйому «зеленої» енергетики. Так, команда Президента України Віктора Януковича забезпечила введення закону про «зелений» тариф. Він гарантував інвесторам окупність проектів і запустив процес масового будівництва альтернативних електростанцій. Ця робота проводиться і на території області, будуються сонячні та гідроелектростанції. Значна частина з них даватимуть не лише електрику, а й тепло. Уряд має намір поширити дію «зеленого» тарифу і на біогаз, що активізує процес спорудження біогазових станцій. Вважаю, що така перша станція буде побудована і в Кам’янець-Подільському районі. Влада робить все, щоб залучити в Україну інвестиційні гроші», - сказав голова адміністрації. Очільник краю особливо наголосив, що місцеві бюджети різних рівнів мають використовувати власні ресурси, вишукувати додаткові джерела фінансування для утеплення бюджетних установ.
«Розвиток енергозбереження та енергоефективності – це тема майбутнього, адже все, що ми робимо залишиться наступним поколінням», - резюмував голова адміністрації.
Начальник відділу енергетики та енергозбереження управління інфраструктури та туризму облдержадміністрації Олег Гуменний у своєму виступі зазначив, що в області в рамках Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» продовжується реалізація Регіональної програми підвищення енергоефективності Хмельницької області на 2011-2015 роки. Пріоритетним напрямом залишається заходи, спрямовані на подальше впровадження модернізації та технічного переоснащення об’єктів інфраструктури. Проректор з наукової роботи, доктор технічних наук, професор Георгій Параска доповів про енерго- та ресурсозберігаючі проекти Хмельницького національного університету та перспективи їх впровадження в області.
Про реальне запровадження енергозберігаючих технологій, яке пропонує ДП «Красилівський агрегатний завод», доповів директор Петро Королюк.
Головний інженер ТОВ «Реноме» Юрій Зуб доповів про запровадження електрокотлів з програмним управлінням інтелектуальної системи опалення. За результатами обговорення прийнято протокольне рішення. Цей захід став дієвим кроком у реалізації реформ в області.

За матеріалами прес-служби ОДА