Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: shepetivkarda@gmail.com
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-58. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


Проведено виїзне засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати в Ленковецькій ОТГ

   У приміщенні Ленковецької сільської ради 06 вересня 2018 року під головуванням заступника голови адміністрації Ліліани Танасієнко відбулось виїзне спільне засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.
   З метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо дотримання у своїй діяльності вимог трудового законодавства на засідання були запрошені суб’єкти господарювання сіл Ленковецької об’єднаної територіальної громади, які здійснюють діяльність у торгівлі, громадському харчуванні, у виробництві вогнетривких виробів та сільському господарстві.
    В роботі комісії взяли участь представники управління Держпраці у Хмельницькій області, Шепетівського відділення Славутської ОДПі, управління соцзахисту населення, Шепетівського ВП ГУНП у Хмельницькій області та Ленковецької сільської ради.
   Відкриваючи засідання, Ліліана Танасієнко наголосила, що сьогодні виїзною робочою групою по легалізації тіньової зайнятості були обстежені об’єкти господарювання, які розташовані на території сіл В. Решнівка, Ленківці, Вишневе, Мокіївці та смт. Гриців.
   Присутні суб’єкти господарювання озвучили свої проблемні питання, з якими вони стикаються у процесі своєї діяльності, а саме сплата акцизного збору, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, земельного податку.
    Під час зустрічі Ліліана Танасієнко звернула увагу присутніх на те, що акцизний податок повністю надходить до місцевого бюджету, відіграє важливу роль у формуванні його дохідної частини. Бюджети сільських рад формуються із поступлень єдиного податку, акцизного збору, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, земельного податку. На питання присутніх суб’єктів господарювання щодо акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами вичерпну інформацію надав дільничний Шепетівського ВП ГУНП у Хмельницькій області. Він повідомив, що деякі горе-підприємці вирішили перебрати на себе функції держави з регулювання виробництва та обігу алкоголю та тютюну, а також обізнані про мораторій на проведення перевірок, в повній безкарності за безліцензійну торгівлю. Але разом з тим, бізнес має зрозуміти, що заборона на проведення перевірок не розповсюджується на продавців підакцизних товарів. От і сьогодні, під час обстеження торгівельної точки в с. В. Рішнівка було встановлено і підтверджено продаж алкоголю без ліцензії на алкогольні напої. По даному факту було складено протокол про адміністративне правопорушення (ст. 156 КУпАП). Згідно ст. 156 Кодекс України про адміністративне правопорушення встановлено штраф 2 тис. грн. з конфіскацією алкогольних напоїв. Протокол буде передано до суду. При повторному притягненні підприємця на протязі року по вказаній вище статті КУпАП, штраф складатиме від 2550 до 4250 грн. з конфіскацією предметів торгівлі. Так що підприємці, слід подумати - що краще?
   По питаннях рівня заробітної плати, детінізації бізнесу, легалізації трудових відносин роз’яснення надала представник управління Держпраці у Хмельницькій області.
   За результатами засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення надано відповідні доручення, а присутніх підприємців зобов’язано дотримуватись у своїй діяльності вимог трудового законодавства.

07.09.2018 р.