Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: shepetivkarda@gmail.com
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-58. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


ЗМІНИ!!!
За несвоєчасну сплату аліментів — нараховуватимуться штрафи

   Закон набуває чинності із 28.08.2018, крім окремих положень, які набудуть чинності з початком функціонування Єдиного державного реєстру виконавчих документів.
   Документом встановлено механізм притягнення до юридичної відповідальності осіб за несплату аліментів і ухилення від відбування призначеного покарання за несплату аліментів.
   Зокрема, несплата аліментів на утримання дитини за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документу тягне за собою залучення до суспільно-корисних робіт на строк від 120 до 240 годин, а за повторне протягом року вчинення цього правопорушення - на строк від 240 до 360 годин. Ухилення особи від суспільно- корисних робіт тягне адміністративний арешт строком до 10 діб.
   Крім того, у випадку злісного ухилення від суспільно корисних робіт боржників притягнуть до кримінальної відповідальності у виді позбавлення волі на строк до двох років.
   Також передбачені зміни щодо розміру аліментів. Так, мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
   За наявності заборгованості по сплаті аліментів за один рік, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 20 %,
   за два роки - 30 %,
   а за три роки - 50 % суми заборгованості по сплаті аліментів.
    Змінами до Сімейного кодексу встановлено можливість виїзду дитини за кордон на строк до одного місяця та більше у разі:
   1) наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, підтвердженої довідкою про наявність заборгованості зі сплати аліментів;
   2) наявності заборгованості зі сплати аліментів, підтвердженої довідкою про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці, якщо аліменти сплачуються на утримання дитини з інвалідністю чи тяжко хворої дитини (за відповідним переліком захворювань), що підтверджується відповідними документами за встановленою формою.
    Також змінами передбачено нарахування виконавчого збору у розмірі 10 відсотків суми заборгованості із сплати аліментів залежно від розміру простроченого щомісячного аліментного платежу.

   Начальник Шепетівського
   міськрайонного відділу ДВС
   Ю.Репецька

28.08.2018 р.