Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: shepetivkarda@gmail.com
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-58. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


100 років українській поштовій марці

    Нещодавно заступник голови райдержадміністрації Ліліана Танасієнко відвідала виставку-експозицію «100 річчя випуску перших українських марок», підготовлену працівниками Шепетівської центральної районної бібліотеки ім. М. Коцюбинського.
    Виставка висвітлює один із етапів становлення самостійної української держави. Адже 2018 рік насичений пам’ятними історичними датами 100-річчя Української революції. Одна з них - 100 років українській поштовій марці. Згідно з Указом Президента України ця подія відзначається на державному рівні.
   З появою Української Народної Республіки і агресією більшовицької Росії виникло питання щодо створення власних грошей, власної фінансової системи і систем комунікації, зокрема марок. До створення марок було залучено кращих українських художників – Георгія Нарбута і Антона Середу. Розроблені ними поштові знаки друкували на цупкому папері з написом: "Ходять нарівні з дзвінкою монетою", тобто марки можна було використовувати як звичайні гроші. На кожній марці був напис "Українська Народна Республіка" і на всіх, крім 50-ти шагових, тризуб.
   Отож поява першої української марки є непересічною подією, оскільки кожна цивілізована нація поважає свої перші марки, які є предметом дослідження, відтворення в різних пропам'ятних матеріалах, артефактом з точки зору культурології, а ще це частина великих і трагічних подій з недавньої нашої історії.

15.08.2018 р.