Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: shepetivkarda@gmail.com
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-58. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


НА ДОПОМОГУ АГРАРІЯМ ШЕПЕТІВЩИНИ. ЧАС ПОДБАТИ ПРО НАСІННЯ ДЛЯ ЗАСІВУ ПІД УРОЖАЙ 2019 РОКУ

   Шановні сільгоспвиробники Шепетівщини, наближається пора проведення комплексу польових робіт, посіву озимих культур, а це пов’язано із проведенням сортозаміни і придбанням насіння. В значній мірі від цього буде залежати, яким насінням будуть засіяні наші поля. Для забезпечення планових площ посіву озимини господарствам району необхідно 1473 тонн насіння, крім того, 9 тонн ріпаку.
   З метою зменшення обігу неякісного та фальсифікованого насіннєвого матеріалу, при закупівлі сортів та гібридів насіння озимих культур рекомендуємо Вам звернути увагу що, все насіння, яке призначене до реалізації обов’язково супроводжується сертифікатами, які підтверджують сортові та посівні якості насіння. Крім того, партія насіння для реалізації має супроводжуватись:
    - «Атестатом на насіння» - на елітне /базове/ насіння;
    - «Свідоцтвом на насіння» - на насіння репродукцій /сертифіковане/;
    - «Свідоцтвом на гібридне насіння» - на насіння першого покоління гібридів.
   Відомості про справжність Сертифікату можна отримати з «Реєстру сертифікатів на насіння і садивний матеріал», що знаходиться сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України за посиланням http://minagro.gov.ua/uk/ministry?nid=25169.
   Термін дії сертифіката на посівні якості озимих зернових культур, відповідно до постанови КМУ від 21.02.2017 року № 97 – 4 місяці.
   Суб’єкт насінництва гарантує відповідність сортових та посівних якостей насіння, про що зазначається в сертифікаті. На придбане насіння гарантії діють протягом строку, визначеного в сертифікаті. Суб’єкти насінництва зобов’язані відшкодовувати матеріальні збитки споживачу в разі реалізації некондиційного насіння.
   Партії насіння, які призначенні до реалізації повинні бути промарковані та запаковані. Обов’язковому пакуванню та маркуванню підлягають усі партії добазового та базового насіння незалежно від призначення, а також партії сертифікованого насіння першої генерації, призначені для реалізації. Партії сертифікованого насіння нижчих генерацій, які призначені для реалізації, допускається зберігати без пакування (у засіках, буртах), але з обов’язковим маркуванням.
   У разі придбання не якісного насіннєвого матеріалу та для отримання консультацій та додаткової інформації звертайтеь до спеціалістів відділу контролю у сфері насінництва та розсадництва Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області за адресою: м. Шепетівка вул. Героїв Небесної сотні, 94 або на електрону адресу: seedsshep@gmail.com , (тел. +38 (0382) 65-07-34, 72-06-27). Не купуйте насіння невідомого походження. В свою чергу пам’ятайте, використання для сівби насіння або садивного матеріалу без відповідного сертифіката згідно з ст. 17 ЗУ Про насіння і садивний матеріал» забороняється. Крім того, хочу звернути увагу господарств, які мають залишки насіння минулих років і планують використати таке насіння для посіву під урожай 2019 року. Перед проведенням висіву необхідно провести його повторну перевірку посівних якостей, адже термін дії Сертифікату – чотири місяці, а отже документи не чинні. На даний час послуги по сертифікації насіння надають територіальні підрозділи ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції. Визначення посівних якостей насіння проводиться за адресами: м. Хмельницький вул. Староміська (Примакова), 9, м. Шепетівка пров. Подільський, 9 (тел.0382-72-06-27).
   Отже, за умови дотримання вищенаведених правил, у наступному році можна буде очікувати гарного врожаю.

В. Стародубова,
головний спеціаліст відділу контролю
в сфері насінництва та розсадництва
ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

04.07.2018 р.