Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: shepetivkarda@gmail.com
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-58. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


ПИТАННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНСУЛІНОЗАЛЕЖНИХ ОСІБ ЛІКАМИ ТА ПІЛЬГОВОГО ПЕРЕВЕЗЕННЯ НАСЕЛЕННЯ ОБГОВОРЕНІ НА НАРАДІ У РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

   3 липня 2018 року під керівництвом голови районної державної адміністрації Романа Підопригори відбулась нарада із сільськими головами та головами об’єднаних територіальних громад. Участь у ній також прийняли: заступник голови районної ради Артур Мовсісян, керівники та працівники окремих структурних підрозділів адміністрації, установ та організацій району.
   В ході наради були обговорені питання щодо забезпечення потреби в ліках інсулінозалежних осіб, компенсацію витрат за перевезення пільгових категорій населення району, витрат на енергоносії, а також приведення у відповідність до середньообласного показника розміру орендних ставок за використання земельних ділянок.
   На сьогодні нагального вирішення потребує питання забезпечення ліками інсулінозалежних осіб. За інформацією головного лікаря центральної районної лікарні Валентини Савчук, на початку 2018 року в Шепетівському районі на обліку перебувало 420 дорослих пацієнтів з інсулінзалежним цукровим діабетом та 16 дітей хворих на цукровий діабет І типу. Як відомо – інсулін для цієї категорії хворих є життєво необхідним препаратом. Відсутність забезпечення інсуліном може призвести до летальних наслідків, особливо це стосується дітей.
   Щорічно розраховувалась потреба в препараті інсуліну на кожного пацієнта індивідуально, яка направлялась в Департамент охорони здоров’я, звідки централізовано за кошти держбюджету закуповувалися препарати та розподілялися по районах згідно потреби. Перебоїв та проблем в забезпеченні хворих на цукровий діабет життєво необхідними ліками до сьогоднішнього моменту не було.
   Орієнтована потреба на 2018 рік по Шепетівському району на початку року складала 3584934 грн. Державою була надана субвенція в січні місяці у розмірі 1549000 грн., що склало 46,7% від потреби. Постановою Кабінету Міністрів №73 від 05.03.2014р. «Про запровадження процедури відшкодування вартості інсуліну» пропонується покласти функцію фінансування закупівлі препаратів інсуліну на місцеві бюджети. Адміністрацією Шепетівської ЦРЛ були надіслані листи до керівників міста, району та ОТГ з відповідною інформацією про потребу в фінансуванні лікування хворих на цукровий діабет. Адже на даний час борг перед аптеками складає більше 455 тис. грн., в зв'язку з чим аптеки припинили безоплатний відпуск препаратів інсуліну для хворих. На нараді були роздані розрахунки в коштах по кожній ОТГ та розмір відшкодованої субвенції. Далі вирішення цього питання залежить від органів місцевого самоврядування.
   По наступному питанню порядку денного виступила начальник відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління соціального захисту населення Валентина Береговська, яка поінформувала що з кожним перевізником, який працює в районі, укладено договір на здійснення компенсаційних виплат за перевезення пільгових категорій громадян автомобільним транспортом загального користування. Згідно проведених розрахунків та відповідних обстежень кожного маршруту, органам місцевого самоврядування були доведені суми коштів на відшкодування перевізникам району. Проте, аналіз показав, що фінансування проводиться не в повній мірі. Так, на 2018 рік, при планових показниках 270,1 тис. грн.. Судилківською ОТГ були виділені 200 тис. грн., що становить 74%. Ленковецькою ОТГ при плані 136,5 тис. грн. виділено 111,8 тис. – 81,9%. Грицівською ОТГ було виділено 139,2 тис. грн., що становить 100% від плану. Враховуючи вище сказане, головою адміністрації Романом Підопригорою було наголошено головам ОТГ на виділені додаткових коштів для забезпечення перевезення пільгових категорій населення, що передбачено чинним законодавством.
   Розглядаючи земельні питання, Роман Борисович наголосив на необхідності приведення у відповідність до середньообласного показника розміру орендних ставок за використання земельних ділянок. Закликав селищного та сільських голів активно включитися в роботу, зазначивши, що самовільне заняття земель та ухиляння від сплати орендної плати та податків – це злочин, насамперед по відношенню до громад. «Відсутність вчасної та повної сплати обов’язкових платежів сповільнює соціально-економічний розвиток територіальних громад. Саме тому, негайно слід провести інвентаризацію земель на підвідомчих територіях, зібрати інформацію про використання земельних ділянок без правовстановлюючих документів, провести облік не витребуваних часток (паїв) на території відповідних сільських рад. Жорстка позиція стосовно даного питання зумовлена бажанням привести процес використання земель в площину законності», - сказав очільник району.
   За результатами розгляду питань порядку денного було дано ряд доручень до виконання.

04.07.2018 р.